איך תרכשו כלים מקצועיים לעסק הזכיינות החדש – 60 שניות על הכשרות מקצועיות לאנשי עסקים בתחילת הדרך

לכל יזם בתחילת דרכו, היוצא לדרך חדשה ופותח עסק זכיינות מבטיח, חשוב להצטייד ב"ארגז כלים" שיכלול את כל הידע והכלים הנדרשים על מנת שהעסק יצליח ויהיה רווחי. לצד השירותים החשובים הניתנים באופן מקצועי כדוגמת ייעוץ פיננסי, עסקי ואסטרטגי, איתור וגיוס זכיינים, סיוע בקבלת מימון דרך קרנות ובנקים, כתיבת תוכניות עסקיות, בניית המודל העסקי ושיפורו ועוד (להן אין תחליף להשגת מטרת הזכיינות), רכישת כלים מקצועיים במסגרת הכשרות מקצועיות ייעודיות תשרת כל מנהל עסק נאמנה לאורך כל שלבי קיומו. הכשרות מהסוג כוללות לימודים תכליתיים בעולם העסקי, כולל קורסים מקצועיים מקיפים, סדנאות, ימי עיון ועוד המיועדים לבעלי עסקים המעוניינים להבין לעומק את אופיו של השוק ופותחים עסק חדש. להלן מידע שכדאי לדעת לגבי רכישת כלים מקצועיים למנהלי עסק זכיינות חדש:

מסלולי הכשרה בעולם העסקים: מסחר בינלאומי ועד קניינות ורכש

מסלולי ההכשרה המקצועית שמציעות מכללות שונות ברחבי הארץ, הינם מגוונים ומותאמים לבעלי עיסוק שונים, כאשר ברובם – רלוונטיים ביותר למנהלי עסקים קטנים שמתחילים בדרך עסקית חדשה, כדוגמת יזמות. מנהלי זכיינות חדשים, ייהנו מכלים מקצועיים פרקטיים שישמשו אותם בתחילת הפעילות ולאורך כל חיי העסק. מסלולי ההכשרה מגוונים וכוללים, בין השאר, את ההכשרות הבאות: הכשרה בתחום היבוא יצוא וסחר בינלאומי המיועדת למנהלי עסקים המייבאים מחו"ל ומחפשים מקורות יבוא אטרקטיביים, נדרשים לזיהוי שווקים פוטנציאליים, מעוניינים להבין את חוקיות סחר החוץ ולהכיר כלים לבדיקת העלויות הכרוכות בדבר, כולל להשיג דרכים להוזלתן ועוד. הכשרה בשפות זרות תהיה חיונית למנהלי זכיינות הצפויים לעבוד בשוטף מול ספקים בחו"ל, כאשר במקרה זה הכשרה באנגלית עסקית תהיה חיונית ביותר מאחר וזו מהווה את הבסיס ליחסי העבודה בינלאומיים השוטפים.

לגבי תחום הרכש – כל מנהל עסק, הממונה על פעילות זו במסגרת פעילותו המקצועית, נדרש לידע וכלים עדכניים בתחום – כאשר אלו מוענקים במסגרת קורסי הכשרה והסמכה בתחום הרכש וקניינות. ההכשרות מאפשרות להבין את עקרונות הרכש, כיצד לבחור את הספקים הנכונים ביותר ולנהל איתם משא ומתן, להתנהל בכל הקשור לדיני חוזים ועוד. בהיבט הפיננסי, קורס מקצועי בתחום הניהול כספים ייעודי למנהלי עסקים החסרים כלים וידע פיננסי נדרש ומתקלים בשל כך בקושי לקבל תמונה ברורה של העסק. באמצעותו של ידע מהסוג לשפר את רווחיות העסק ולהפוך עסק כושל או שורד לצומח ורווחי. אמנם הכשרה זו אינה מהווה תחליף לייעוץ אישי פרטני אחד על אחד, זו מציעה ידע כללי המאפשר להכיר את המונחים המרכזיים והסתכלות על התמונה הגדולה. להתרשמות, מידע לדוגמה אודות קורסים מקצועיים המוצעים למנהלי עסקים וזכיינים.

איך לבחור את המסלול הנכון ביותר?

מבחר מוסדות לימוד, כולל מכללות מקצועיות, מציעות הכשרות מקצועיות מגוונות ייעודיות לאנשי עסקים ועצמאיים. חשוב לבחור את ההכשרה הנכונה ביותר, כשזו תקדם את המטרה – רכישת כלים מקצועיים ושימושיים עדכניים ויישומיים. לצורך כך יתאימו מוסדות הלימוד המציעים מסלול לימודים גמיש ונוח, המאפשר המשך פעילות עסקית רחבה כפי הנדרש, במיוחד בתחילת פתיחת עסק הזכיינות. כמו כן, חשוב לוודא שהשיעורים מתקיימים בכיתות קטנות ואינטימיות ושיטת הלימוד אינה כוללת שיעורים תיאורטיים בלבד אלא גם יישום תוך כדי הקורס באמצעות עבודה בקבוצות, סימולציות ותרגולים. בנוסף, הכרחי לוודא מראש כי הקורס אכן מותאם מבחינת רמת הידע הקיימת ולבחור את המסלול שמיועד לאלו המגיעים ללא ידע או ניסיון קודם או חילופין- לאלו המצוידים בידע קיים ומעוניינים בהכשרה מתקדמת. בכל מקרה, כדאי לברר לגבי אפשרות להגיע לשיעור צפייה לצורך התרשמות בשיעור קיים- מקצועיות החומר הנלמד בכיתה והמרצה, סביבת הלימוד הנדרשת לצורך למידה אופטימאלית והאם אכן הלימודים עונים על הדרישות והציפיות המוקדמות.

שיהיה בהצלחה!